Jako malí...

září 12, 2016Já tedy opravdu nevím, jestli je to normální, ale s přáteli rádi hrajeme hry. Ne takové ty inteligentní a decentní hry jako šachy, dámu nebo kulečník, ale deskové hry, u kterých se člověk dokáže fantasticky naštvat a pohádat třeba i s nejlepším přítelem.

Jednou za čas se všichni sejdeme u prostřeného stolu, najíme se, napijeme se dobrého vína a posvátně rozložíme na stůl Osadníky, Dixit nebo jinou společenskou hru, která prošla demokratickým hlasováním.
Je pravda, že už nám táhne na třicet (a někdo už zahájil další dekádu), ale rozdíl od dob, kdy nám bylo dvacet, je jen ten, že místo v bytě rodičů někoho z nás se scházíme v pronajatém bytě někoho z nás. Jakoby těch deset let uplynulo lusknutím prstu a přitom všechno zůstalo při starém. Stále si hrajeme jako malí.
Herní večer probíhá téměř vždy stejně. Holky si při hře chtějí vyměnit alespoň pár nejnovějších drbů a kluci je za to komandují a nadávají jim, že zdržují hru. K Osadníkům patří pravidelné hádky, hlavně tehdy, když se začnou dva hráči spolčovat proti ostatním. Typicky holky proti klukům nebo páry proti všem. K macháčkovi patří neodmyslitelně příšerná opice, protože se tradičně hraje o panáky a k pokeru poker "fejs" a osobní bankrot. Nakonec našich herních seancí hrajeme vždy Aktivity. To je prostě povinnost.
A při svítání, když už jsou všichni hrami nutně uondáni, nutí nás za každé situace hyperaktivní (nejsou na to nějaké tabletky?) kamarád hrát alespoň pantomimu. Skáče kolem nás a čeká, že z jeho zběsilého mávání končetinami pochopíme, že se jedná o "přednášku s promítáním diapozitivu". V poslední fázi herního maratonu část hráčů usne se skloněnou hlavou na židli a zbytek si tlačí figurku do čela opřeného o stůl.

Tak jsem zvědavá, jestli se za deset nebo dvacet let budeme stále ještě hádat o to, kdo si vezme zelenou figurku a upřímně doufám, že ano. Že si nikdy nezapomeneme hrát. Protože, kdo si hraje...vždyť víme...


You Might Also Like

0 komentářů

Prosím, zde zanechte zprávy a buďte zdrávi ♡

Se může též líbiti...

Pan Paprika

Můj muž je Maďar. A s Maďary se to má tak, že jim v žilách koluje pálenka a místo lymfy mají paprikový krém. Uvažujete-li o tom, že si ...