Ach jo...ty trendy

listopadu 25, 2016


Jak se to stalo? Odkud to přišlo? Člověk si žije poklidným životem... v Africe se dál rozšiřuje HIV, v Indii narůstá populace do obřích rozměrů, v Evropě každý týden nový teroristický útok….prostě takový náš ničím nerušený stereotyp, ale mezi tím se stalo něco velkého. Přišlo to jak rána z čitého nebe a plíživě se to rozšířilo mezi ženy a teď tomu musíme čelit.

A o čem že je řeč? O nakresleném a k dokonalosti vypiplaném obočí...
Armády stejnobočáků se pohybují po ulicích a je to až děsivé, když si uvědomím, že moje obočí dokonalé není. Že v mé kosmetické výbavě není ani jedna tužka, stín, pěna, gelíček, štětka, hřebínek, fixátor, korektor ani nic podobného na dokreslení obočí. Jen jedna ubohá pinzeta se krčí v rohu kosmetické taštičky. Chudinka malá.

Mám trauma. V každém aktuálním návodu jak se hezky nalíčit, totiž autorka říká: „Základ každého make-upu je dokonalé obočí. Bez něj se nedá žít!“ Jenže já žiju...ale zřejmě tak nějak neplnohodnotně. Safra.
Ale neklesám na mysli. Zdá se totiž, že návod není zas až tak náročný:
  1. Vyškubejte si téměř veškeré vlastní obočí,
  2. rozbijte prasátko, případně vyluxujte kreditku (přítelovu/manželovu, ne svojí!) a kupte si stíny, gely, štětce, rýsovací náčiní atp.,
  3. vyhraďte si každé ráno asi hodinku času na ten umělecký skvost, který si vytvoříte nad okem. Ty nešikovnější z nás budou potřebovat hodinky dvě,
  4. malujte, rýsujte, lehce tahejte štětečkem tam a zpět a porovnávejte levou a pravou strany, aby byly obě obočí alespoň podobné (mají to být ségry, né sestřenice).
  5. A je to. Jste IN! 
  6. Když to nevyjde na poprvé, neklesejte na mysli. Zítra je nový den.
Jasně, že vaše nové a dokonalé obočí má několik nevýhod a tou největší bude asi šok partnera, který se zítra ráno probudí a uvidí vás nenalíčenou, čili bez obočí. Snad by tedy bylo vhodné ho předem upozornit, co se chystá a nabídnout mu možnost odstoupit od manželského slibu, neboť ne každý muž bude mít chuť se každé ráno probouzet vedle ženy, která vypadá jako onkologický pacient. 

Co se mě týče, tak já jsem evidentně tenhle módní trend zaspala a říkám si, že už asi naskakovat do rozjetého vlaku nebudu a počkám si až na ten další. Ale navrhuji, aby ta další trendová vlna byla obočí alá Spock. Tím by se ten trend, myslím, trošinku oživil...takže...jdete do toho taky? 


You Might Also Like

0 komentářů

Prosím, zde zanechte zprávy a buďte zdrávi ♡

Se může též líbiti...

Pan Paprika

Můj muž je Maďar. A s Maďary se to má tak, že jim v žilách koluje pálenka a místo lymfy mají paprikový krém. Uvažujete-li o tom, že si ...