Proč už mám Česko ráda

října 08, 2016
Žít v Čechách, je jako bydlet s rodičema.


Možná, že jste to zažili taky. Člověk bydlel u rodičů, hádal se s nimi a těšil se, až vypadne z domu a zařídí si život podle svého.  A pak se to stane. Ušetří si na kauci malé garsonky v centru města, v euforii zabalí svých pět švestek a vydá se vstříc svobodě, ponožkám na zemi, nevynesenému koši a neumytým oknům. Ráj na zemi.

Jenže najednou se jako lusknutím prstu všechno změní. Rodiče a teplé večeře začnou člověku brzy chybět. Vzpomíná na to hezký, co spolu zažili a na to čerstvě vyprané a vyžehlené prádlo, které se jako zázrakem vždy samo objevilo ve skříni. Začne se zajímát o novinky z jejich života, poslouchá námitky a stížnosti s jistým pochopením, protože se ho to už netýká a rád si k nim zajde v neděli na tříchodový oběd a kafíčko. Ale potom se stejně rád vrátí do svého bytečku, kde je klid, pohoda a všudypřítomná wifi. A říká si...tak zase za týden a upřímě se těší. 

Tak přesně takhle já to mám s Českem. 

Ale úplně. You Might Also Like

0 komentářů

Se může též líbiti...

Pan Paprika

Můj muž je Maďar. A s Maďary se to má tak, že jim v žilách koluje pálenka a místo lymfy mají paprikový krém. Uvažujete-li o tom, že si ...