TOP 10 českých komedií

prosince 08, 2016Ukažte mi jeden jediný národ, který má ve svém filmovém fondu tolik báječných komedií. Aha? Žádný...možná také proto, že my máme Svěráka! Heč!

Snažila jsem se seřadit tyto filmy podle oblíbenosti, ale nejde to, protože všechny patří mezi mé nejoblíbenější, se kterými se mazlím, když mám chuť se trochu zasmát a poslechnout si zase mateřský jazyk. Jsou to filmy, kterým jsem přišla na chuť v různých fázích svého života, ale kterým jsem už roky věrná.❤

O které filmy že to kráčí? A Proč?

Na samotě u lesa – protože jsem to viděla asi tisíckrát a asi tisíckrát to ještě uvidím a bude mě to pořád bavit. A protože už umím scénář slovo od slova a z nějakého důvodu mě uspokojuje, to říct rychleji, než to řeknou ti herci. Ostatní diváci z toho tak nadšeni nebývají, jsou na mě dokonce zlí a říkají, ať sklapnu.
Nej hláška: „Chčije a chčije.“

Léto s kovbojem – protože mě neuvěřitelně baví oblečení paní Kolářové a ten sestřih je taky příšerný, takže bomba. Škoda, že už jsou tyhle módní příšernosti pryč. A navíc by se mi také líbilo, kdy by si někdo chtěl vytetovat moje jméno na hrudník...
Nej hláška: „Já znám v okolí všechny krávy, ale vás jsem tady ještě neviděl.“

Vratné láhve – protože jsem úplně největší fanda pana Svěráka napříč časem, prostorem a paralelními světy a naprosto nezaujatě si myslím, že všechno, co kdy stvořil, je geniální, legendární a hodno Nobelovy ceny za smích.
Nej hláška: „ESO!“

Saturnin – protože také občas žehlím. A když žehlím, tak se potřebuji na něco dívat v televizi, ale když to není Saturnin, tak se celá ošívám a na košilích nechávám na rukávech puky. Takže, abych se vyhnula těmto nepříjemnostem, pouštím si Saturnina do zblbnutí. A zároveň oceňuji skvělý hudební doprovod.
Nej hláška: „Jak říká jedno z nejkrutějších, ale nejpravdivějších přísloví: Kam čert nemůže, nastrčí babu. Teta Kateřina a Milouš, právě dorazili.“

Román pro ženy – protože Simona...a Simona je bohyně. Na divadle i ve filmu vládne. Prostě vejde na jeviště a mně už tečou slzy smíchem. Kam se hrabe Bitner, to se nedá srovnat! Vlastně jí můžu říkat Simča, protože se známe. Já jsem byla na jejím představení v divadle, ona se podívala do hlediště a myslím, že na mě. Takže už jsme v podstatě nejlepší kámošky (Simčo, pak mi nech ty volňásky do první na kase, já si je vyzvednu, dík). No a v Románu pro ženy je prostě boží. Jak jinak.
Nej hláška: „Takže svatba? – Nebude! Si přece nevezmu někoho, kdo volil Bushe!“

Ženy v pokušení – protože oddych, kafíčko, nožky nahoru a (jasně miláčku, klidně běž do fitka…cože, jen na hodinku? No jen to neflákej, dej si klidně na čas) haha hihi jdeme na to.
Nej hláška: „Vystrč prsa, ať si tě někdo všimne a zaplatí ti útratu.“

Mazaný Filip – protože někdy už vám ty Erkilové Poarotové lezou krkem, ale detektivky jsou prostě prima, ačkoliv někdy bývá už od začátku jasné, kdo je vrah. A parodie na ně jsou ještě lepší.
Nej hláška: „Mám bratra Marlowe.“ - „Hmmm…zapeklitý případ.“

Marečku podejte mi pero – protože pan Sovák byl borec. On mohl mít ve scénáři úplnou kravinu a stejně to dokázal říci tak, až se člověk řeže smíchy. A rozklepaný profesor Hrbolek mi s tou příšernou větou o sveřepých šakalech pokaždé nahání kůži a připomíná mi propocené chvíle při diktátu z češtiny, které nikdy nedopadly dobře.
Nej hláška: „Běda vám! Běda vám, jestli mi to nepůjde!“

Záskok – protože Cimrman. No jo no…sorry, ale to bych nebyla já, aby tady alespoň něco z toho nebylo. Říkáte si asi - Aha, teď jsme jí dostali....tohle přeci není film. Jo, dostali...tak mi to odpusťte a pustě si to na youtube, protože na kanále Jára Cimrman najdete hry zdarma ke shlédnutí! Děkujeme Járo!
Nej hláška: „Tak kampááááák, Kuzmo Kuzmičiiii! – Nó, nemá talent.- Kuzma je támhle!“  Boží.Slunce, seno, jahody – protože, když se mi začne stýskat po Čechách, tak mě tahle šílená trilogie vždycky ukonejší. Já nevím proč, ale zjistila jsem, že mě nejvíce uklidňuje zvuk cirkulárky v pozadí celého filmu…ale raději nebudu zjišťovat proč. A Evíka prostě žeru. Škoda, že nemám žádnou takovou kamarádku, s takovou by život nabral jistě úplně jiné obrátky.
Nej hláška: „Prosim tě, nedejchej na mě. Táhne z tebe pivo, smrděj ti nohy, jdi si je umejt, dobytku jeden.“

České filmy a nejen tyto jsou opravdu báječné a stojí za to se k nim stále vracet, protože oplývají humorem Čechům vlastním, kterému zbytek světa nerozumí. Zaplať Pánbůh. Proto je to jenom náš poklad...asi jako zbyteček zlatých cihel a prutů pod Českou národní bankou. 

Tak co říkáte, není čas na nějakou českou komédii? 
You Might Also Like

0 komentářů

Prosím, zde zanechte zprávy a buďte zdrávi ♡

Se může též líbiti...

Pan Paprika

Můj muž je Maďar. A s Maďary se to má tak, že jim v žilách koluje pálenka a místo lymfy mají paprikový krém. Uvažujete-li o tom, že si ...

Je libo info o novém článku?