Nepoučitelný humr

ledna 13, 2017

Když mě v zimě zasáhne první paprsek slunce do obličeje, chytám rapla. Taková rána začínám se Zagorkou a jejím báječným hitem - Spěchám - a s ní odskáču do koupelny (hopky, stopky, cvak a běž!) a pak na snídani a pak popadnu polštář, kafe a svetr a vylezu na terasu na sluníčko vyřídit pár emailů, odkud mě dostane jenom mrak. Jenomže tak nějak vždy zapomenu, že slunce tady na jihu Rakouska nějak víc pálí, nebo co a přismahnu si obličej.

Druhé slunečné ráno
Je zase super počasí a Hanka to opět rozjíždí ve velkým. Příšerně horký čaj, čtyři věty s kámoškou, špička dopravní ú-ú-ú-ú-ú a dav před sámoškou…pojď mi Hložku, pojď mi Gotwalde! Rudý nos není překážkou, aspoň chytnu trošku barvičky a navíc nejsem cíťa, že…! Kafíčko, noťásek, sluníčko a já; dnes bude báječný den. Slunce v duši pro všechny.
Večer
Doprdele! Už jsem si dala deset vrstev krému na obličej, jogurt, smetanu i heřmánek a pořád vypadám jako vařenej humr. Uklidňuju se, že zítra ráno, až půjdu do práce, tak to vybledne a když přes to nahodím tlustou vrstvu make-up, pudru a případně papírový pytel s průstřihy na oči a ústa.
Ráno
No jasně, je to ještě horší než včera. Humr hadr. Asi to bude popálenina desátého stupně. Jenomže jít s tím k doktorovi je ještě trapnější (Už to úplně vidím: „Grüss Gooott! Se mi stal takový Unfall na sluníčku…asi Sonnebrand, nebo co. Bitte, udělejte s tím něco, ať nevypadám jako Hummer. Danke schön.), takže vypatlám celou tubu make-upu s odstínem „ředitelka vápenky s kapkou zombie“ a doufám, že se ty dvě barvy vyruší…
Hm…tak tady se evidentně na průměr nehraje. No jo no…do práce stejně musim.
Dopoledne v práci
Kolegové se rozdělili do dvou táborů. První, který už něco podobného zažili. Ti se na mě jen shovívavě usmáli a podávali různé papírky, kde byly zapsané názvy různých mastí. A ti druzí, kteří se rozhodli zpestřit si pracovní stereotyp mým neštěstím.
Další ráno
Ježiš, to je super počasí! A to slunce, jak skvěle hřeje do obličeje…

--- --- --- --- ---

„Pouze dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost. U té první si tím však nejsem tak jist.“
Albert Einstein
(obšlehnuto z: http://citaty.net/autori/albert-einstein/?q=7219 )

--- --- --- --- ---
Já vím Albe...ale co s tím naděláš.

You Might Also Like

0 komentářů

Prosím, zde zanechte zprávy a buďte zdrávi ♡

Se může též líbiti...

Pan Paprika

Můj muž je Maďar. A s Maďary se to má tak, že jim v žilách koluje pálenka a místo lymfy mají paprikový krém. Uvažujete-li o tom, že si ...