Maďarské pikantnosti

února 19, 2017Maďaři nemají míru, co se týče pikantnosti jídel. Abych byla zcela konkrétní…pálí to jako prase.


Koluje taková pověra, že maďarským matkám teče z jednoho prsu pálenka a z druhého mléko s příchutí chilli...........no dobře…tuhle pověru rozhlašuju já…ale stejně si nemyslím, že jsem zas tak daleko od pravdy. Vždyť i ty maďarské děti jedí ostrý guláš bez cuknutí oka, zatím co moje oko škube až ke hranicím s Rumunskem.

V Maďarsku se může do pekla dostat i hodný člověk, který pomáhá seniorům s těžkou taškou a platí včas daně, protože Maďaři vyvinuli vysoce koncentrované peklo v podobě docela malilinké a lehko přehlédnutelné flaštičky s názvem Chili cseppje.  Podle mě vývoj těchto kapiček financovali Ilumináti za účelem vyhlazení lidské rasy. Každopádně kapka téhle tekutiny promění vaší polévku ve smrtonosnou zbraň.
Víte, já vážně nejsem fanoušek příliš ostrých jídel, a proto když přede mě v Maďarsku v restauraci postaví porci jídla, nejprve se od pohledu snažím analyzovat složky a zjistit, zda mě čekají muka. Myslím, že by nebylo špatné, kdyby Maďaři zavedli takové ty papričky signalizující pikantnost jídla na jídelním lístku, jako mají v čínských restauracích. Člověk by alespoň předem věděl, do čeho jde.

Naštěstí mám s sebou vždycky Maďara, který jídlo ozkouší jako první. Už to mám odzkoušené; pokud se po prvním soustu jakoby se na moment zadívá do blba, načež si lehce odkašle a řekne, že to má říz - pak je to pro mě znamení, že se toho nesmím ani dotknout, nebo si propálím jazyk, jícen a střeva, propotím tričko a probrečím odpoledne.

Takže, až se stavíte na obědě v nějaké Csárda ("čárda", tradiční maďarská restaurace), tak se hlavně optejte, zda je jídlo csípös ("čipéš", pálivé) a když odpoví, že jenom kicsit ("kičit", trochu)...
...tak si připravte kapesníček a závěť.
You Might Also Like

0 komentářů

Prosím, zde zanechte zprávy a buďte zdrávi ♡

Se může též líbiti...

Pan Paprika

Můj muž je Maďar. A s Maďary se to má tak, že jim v žilách koluje pálenka a místo lymfy mají paprikový krém. Uvažujete-li o tom, že si ...