Obchody, které stojí za to v Rakousku navštívit, Teil I.

února 13, 2017

Množí se nám tady dotazy; kam vyrazit, tlačí-li vás bankovky v peněžence a nakupovat v Čechách se zdá jakési nudné a fádní. Já to chápu...za hranicemi je všechno tak nějak exotičtější a nabídka lákavější. A hlavně! můžete se pak v kanceláři prsit, že ty hodinky máte z Éstereichu, čili echte kvalitét.


Tak pojďme na to:
BIPA – Bipa je rakouské DM. Takže drogérie. A drogérie je, už ze svého principu, pro nás ženy nebezpečná. Hlavně teda ekonomicky, zvláště pak proto, že mají prímový věrnostní program; Za sto bodíků - pampersky za 12 éček. Juchú! A v čem je lepší než DM? Tak zaprvé, Bipa je růžová a…musím pokračovat?

TK Maxx – Tak tady pozor. Je to jeden z těch obchodů, které když řádně poznáte, tak získáte obsesi a bude se vám o něm zdát. TK Maxx je nebezpečný hlavně proto, že tam nikdy nenajdete stejný sortiment delší dobu. Takže, když si tu danou věc nepořídíte okamžitě, budete ještě měsíc tlouct hlavou o skříň, že jste si to nekoupili, protože už je to pryč a za plnou cenu by to koupil leda blázen/Rothschild. TK Maxx je v podstatě outlet značkových věcí. Oblečením počínaje, kosmetikou konče. Řekněte mi, kdo by si nechtěl koupit krém za tři místo sedmnácti stovek. Kdo by nechtěl mít kabelku od designéra za tisícovku? Tvářenku od Nars, paletku od Too faced, řasenku od Estee Lauder se slevičkou….achjo, achjo, achjo. Ale upřímně, ne vše v obchodě stojí za nákup. Prostě si musíte ten svůj poklad objevit sami.  A nejhorší je, že nikdy nevíte, na co narazíte. Peklo na zemi.

Primark – pokud vám nevadí, že vaše oblečení vytvořily dětičky z Asie a že občas najdete na cedulce vyšito: Help me!…tak jste v pohodě. Primark má bezkonkurenční ceny téměř na všechno (boty, kabelky, oblečení, bytové doplňky, kosmetika) a kvalitou se rozhodně rovná HM či New Yorker. Primark je obchod, kde zaručeně potkáte všechny Čechy, kteří zrovna v Rakousku jsou. Jen výjimečně tam člověk neslyší hurónské: "Pepóóó, pocééém. Mají tady pánská trička za tři ééééčka!" ...až se mi z toho občas zasteskne po Čechách.

Pandora – protože v Rakousku na ní nejsou fronty. Nikdy.

Charles Vögele – obchod s oblečením pro „zralejší“. Moje mamá je vždycky utržená jako ze řetězu, když tam jdeme, takže na starší ročníky bacha. Stráví v kabince vaše mládí a nechají tam úspory na vaší svatbu. Bohužel pro starší generaci tahle značka po letech končí, takže kdo ji máte rádi, šup šup, protože příští rok ji nahradí italská OVS. A kdyby se vám zdálo, že vám ten název něco říká…tak ano. I v Čechách bylo asi pět obchodů, ale protože jste tam dost nenakupovali, tak je zase zavřeli. Selber Schuld.


--- pokračujeme příště ---

You Might Also Like

3 komentářů

  1. Primark je jasný, ten treba navštíviť všade, kde sa nachádza! :).
    inak, v Rakúsku na nákupoch som ešte nikdy nebola... to bude asi tým, že bývam na druhom konci Slovenska a Českej republiky :D.

    KEJMY ♥.

    OdpovědětVymazat
  2. Tkmaxx by měli otevírat na Slovensku tak snad se dočkáme i v Praze co nejdříve. http://tkmax.sk

    OdpovědětVymazat

Prosím, zde zanechte zprávy a buďte zdrávi ♡

Se může též líbiti...

Pan Paprika

Můj muž je Maďar. A s Maďary se to má tak, že jim v žilách koluje pálenka a místo lymfy mají paprikový krém. Uvažujete-li o tom, že si ...

Je libo info o novém článku?