Oslava desáté dekády

února 21, 2017


Soused od naproti je ztepilý muž. Stará se o svůj sad, který se mu každý rok odmění plnými lahvemi moštů, džusů a pálenky. A tenhle soused to všechno pak každou středu a pátek prodává na místním trhu. Sám si to tam odveze, postaví stánek a vesele trží. Je mu 91 let.

Důvod, proč to vyprávím, je ten, že se soused rozhodl, že si letos vyhodí z kopýtka a uspořádal narozeninovou párty.

Sjeli se vrstevníci z celého okolí. Spousty neposedných stařečků si to mašírovaly po ovocném sadu, který je v tak prudkém svahu, že by se na něm dalo trénovat sjezdové lyžovaní, a zřejmě řešily, zda si mají zařídit stavební spoření na pět nebo raději deset let.

Info vsuvka - O Rakušanech je známo, že trpí dlouhověkostí. Dokud jim není alespoň 150 let, tak si třikrát denně vyšlápnou místní velehoru a dvakrát denně dají 20 kilometrů na šlapacím kole ve fitku, přičemž hrají na iPadu Solitaire. - konec info vsuvky

Rozohnění gratulanti se při procházce po ulici vrhali na kočárek, který jsem tlačila před sebou a chtěli znát veškerá dostupná data a informace o těhotenstvím, porodu a aktuálních váhových a délkových hodnot miminka. Vášnivě diskutovali, zda je mi moje dítě podobné nebo je ukradené. A halasným ťuťuťu se dožadovali doteku buclatých tváří mojí dcery, která vše sledovala s děsem v očích, než nás svým křikem obě vysvobodila. Dámy konstatovaly, že malá je již asi unavená a šly se věnovat oslavenci.

Pozvaná jsem nebyla. Zřejmě proto, abych nenarušovala věkový průměr a proto, že bychom asi jen těžko hledali společná témata ke konverzaci, když jsem minimálně o čtyři generace mladší a život v Mezopotámii jsem osobně nezažila. Nicméně toho, že nejsem pozvaná, jsem neměla nejmenší důvod litovat. Stařečci se bavili tak hlasitě, že jsem měla dojem, jako by seděli u nás v obývacím pokoji.

Párty byla zřejmě velkolepá a táhla se až do sedmi do večera, kdy se zábavou, pálenkou a pozdní hodinou zmožené dámy a pánové vypotáceli na ulici.

Byl to asi dobrý ročník.


You Might Also Like

0 komentářů

Prosím, zde zanechte zprávy a buďte zdrávi ♡

Se může též líbiti...

Pan Paprika

Můj muž je Maďar. A s Maďary se to má tak, že jim v žilách koluje pálenka a místo lymfy mají paprikový krém. Uvažujete-li o tom, že si ...