Štěstí ve hře, štěstí v lásce (a nebo taky ne)

května 31, 2017


Štěstí ve hře, neštěstí v lásce…No dobře, ale jak chcete vysvětlit případ, kdy člověk žije ve spokojeném vztahu a zároveň vyhrál už potřetí v křížovkářské soutěži mikrovlnku? No aha?

Nedávno mi zavolala kamarádka, zda nepotřebuji zcela novou mikrovlnku, neboť se na ní již potřetí usmálo štěstí v soutěži a ona neví, jak s výhrou naložit. Chudinka. Takové problémy chci mít taky. Taky si chci postavit v kuchyni tři mikrovlnky na sebe a říkat si: „Propáníčka, už jsem zase vyhrála. Tak teď vážně nevím, ve které z nich si tu polévku ohřeju. To je ale dilema.“ Jenže to u mě nehrozí.

Já jsem totiž herní smolař.

Jestli si chcete zvednout sebevědomí, zahrajte si se mnou karty nebo jinou hru. Pokud si chcete rychle zvednout sebevědomí, dejte si se mnou kámen, nůžky, papír nebo si hodíme korunou. A jestli chcete zbůhdarma vyhodit peníze, kupte mi stírací los. Zaručeně vám ho vrátím s omluvným výrazem a nápisem „Bohužel, žádná výhra, zkus štěstí příště.“ Ne, vážně. Nezkoušejte to, nemá to cenu. Kdyby totiž na losu nějaká ta částka byla, tak si buďte jistí, že los je již několik let prošlý, nebo se sázková kancelář právě dostala do konkurzu. 

Řeknu vám tajemství, kvůli kterému asi skončím v pekle. Děda celý život sázel sportku, ale nikdy nic opravdu velkého nevyhrál. Snažil se, ke každému slosování upínal své naděje, při každém tahu míčku s číslem nervózně poposedával na křesle před obrazovkou, těkal očima mezi sázenkou a televizí a jistě si v duchu představoval, co by si za výhru pořídil. Bohužel ani ťuk. To proto, že jsem mu jedno číslo poradila já.

A víte, proč už dlouho náš národní mančaft nic nevyhrál v hokeji a fotbale? Nejspíše z toho důvodu, že občas taky fandím. Smůla kluci…

Smažit v kotli se budu.

Jednou jsem si říkala, že by se ten pech mohl zlomit. Bylo to v Las Vegas. Stála jsem před kasinem se slušným základním vkladem, který jsem hodlala znásobit a za výhru pořídit kabelky, botičky a jiné dívčí nezbytnosti. Těšila jsem se, jak začne automat divoce blikat a přehrávat vítěznou melodii, zatímco se na mě budou sypat zlaťáky, které nebudu stíhat sbírat.

Tak ne, no…hlavně proto, že už takhle moderní hrací automaty nefungují. Žádná lavina centů, která vás shodí z hrací židličky, už se nekoná. Ale o tom si povíme příště. Každopádně jsem si z kasina neodnesla tučný šek, alebrž silnou migrénu z rotujících hruštiček, jablíček a citrónků. Loser prostě.

Ovšem po světě běhají lidé, kteří mají oboje. Lásku i z pekla štěstí. Maďar je toho skvělým příkladem. Štěstí v lásce má, protože má mě, to je jasný, a navíc má pacholek zároveň štěstí ve hře. Velice mě tím vytáčí. Představte si, že na každém bálu plení rodinný rozpočet a skupuje ve velkém kupónky na tombolu, ale zase si pak rozjařeně běhá k moderátorovi pro jednu výhru za druhou. A zatímco se nám na stole kupí jedna blbina za druhou (v případě mysliveckého bálu jedna mrtvolka bažanta za druhou), spolustolovníci nesouhlasně kroutí hlavou. Maďar už si ani nesedá za stůl, protože to ani nemá cenu. Vlastně by se mohl jít rovnou k moderátorovi a do cestovního kufru shrnout všechny ceny. A zatímco on vyhrává, já jen nechápavě sleduji dění až do doby, než mě požádá, abych pohlídala lístečky a přebírala výhry, že si musí odskočit. A zatímco Maďar někam skáče, myslíte, že padne alespoň jedna jediná 108 červená? Nebo 56 modrá kytka? 33 letadlo? Nic! A když pak Maďar nevěřícně kroutí očima: „Nic? To jako vůbec nic?“ Mám chuť jít se vybrečet na záchodky, protože já jsem prostě smolař.

Za největší nespravedlnost ovšem považuju větu „Nechceš se vsadit o pivo?“…

…Nechci! Kup si to pivo sám!

Závěrem mi dovolte emotivní moto u kterého vám ukápne slzička:

Když máte štěstí v lásce, tak už jste vítězi. Čert vem kuželky, člověče nezlob se a dostihy. Stačí, když ty miliony ve sportce vyhraje ten druhý (a pak se s vámi doufejme nerozejde).


A jak to máte se štěstím a láskou vy? Ani jedno nebo rovnou obojí?
https://plus.google.com/u/0/112486634532455900631?rel=author

You Might Also Like

0 komentářů

Prosím, zde zanechte zprávy a buďte zdrávi ♡

Se může též líbiti...

Pan Paprika

Můj muž je Maďar. A s Maďary se to má tak, že jim v žilách koluje pálenka a místo lymfy mají paprikový krém. Uvažujete-li o tom, že si ...