Sousedova panenka Čaký

června 30, 2017

Náš soused sice nezažil žádnou válku ani jiné podobné hrůzy, přesto má syndrom Křeček. Syndrom Křeček znamená, že co je zadarmo k mání, to dotáhne s dětinskou radostí domů, aby to něco někam uložil pro případ, že by se mu to mohlo za několik desetiletí na něco šiknout. Případně to něco zanechá jako hodnotné dědictví příští generaci.

Mezi jeho poklady patří jízdní kolo bez kola, tři grily, keramické kýč-hrůzo-sošky a tuna neidentifikovatelného harampádí.

A tak se stalo, že soused domů přinesl oprýsknou ženskou figurínu, kterou jsme vídali ve výkladních skříních asi před dvaceti lety. Je krátkovlasá a ne zrovna dvakrát pohledná. Nohy nepřirozeně dlouhé, útlý pas, ňadra dokonalá.

Jednou za čas uzná soused za vhodné pannu umístit na nové místo, které ještě neviděla, a tak ji stále přesouvá. Buď stojí laškovně opřená o garáž a zdraví projíždějící auta, je skrytá v záhonu a s mexickým sombrerem plaší špačky, ale ještě častěji stojí za nějakým rohem, zahradním domečkem či stromem a vybafne na vás, když to nejméně čekáte a jdete bezelstně kolem.

Ta tichá žena z plastu má jen jediný cíl.

Svýma nikdy nemrkajícíma očima všechny děsit. Je to taková dvoumetrová zvětšenina "panenky Čaký".

Jen si tak stojí, oděná do lehkých materiálů a ačkoliv je venku zima či prší, nikdy si nestěžuje. Prostě se usmívá a sleduje dění, což bohatě stačí k tomu, aby mi pokaždé, když kolem ní musím projít, naběhla husí kůže.

Panna navíc využívá mé slabé stránky a sice krátkozrakosti. Proto se dost často za soumraku divím, kdo nám nakukuje do zahrady, případně lomcuju s Maďarem a budím ho z hlubokého spánku, že máme opilce na zahradě a nutím ho, ať jde nasadit svůj život za ochranu rodiny, než se ukáže, že je to stará dobrá strašidelná figurína oblečena v červeném negližé opřená o malinovník a že se jen lehce klátí ve větru. 

Víte, v Rakousku nemáme ploty, a tak nehraje roli, zda někdo stojí na pozemku souseda nebo vašem. Stačí udělat pár krůčků a je u vás. Takže chlácholivý pocit, že Čaký přece nedokáže přelézt plot, tu jaksi chybí a naopak převládá pocit, že bude zničehonic stát za francouzským oknem a člověk si jí všimne až tehdy, když ji světlo z blesku osvítí bledou tvář, po které stékají kapky vody a která se velmi pomalu děsivě usměje, trhanými pohyby zvedne ruku s ostrým nožem v ruce a pak z pohybu úst pochopíte, že říká: „Jdu si pro tebe.“.

No, takže asi chápete, že nejsme úplně nejlepší kámošky.

Ta umělá dáma se mi nedávno postarala o nemilý zážitek. Šla jsem si takhle k bio popelnici s odpadem, který výrazně páchl a bylo tedy načase poslat ho z domu. Šla jsem jako vždy kolem sousedovi garáže, když tu se mi opřel do obličeje ostrý vítr. Musela jsem se předklonit, aby mě neodfoukl. V ten moment mi pod nohy s hlasitý nárazem upadlo torzo navlečené do letních šatů.
Úlekem jsem vyskočila asi tři metry vysoko, vysypala odpad všude kolem a po dopadu sledovala kutálející krátkovlasou hlavu, která na mě docela jistě mrkla, než skončila v příkopě.

Raz, dva, tři nádech. Zkouška tepu. Dobrý.

Stála jsem v šoku, kolem mě se válely nejen šlupky od brambor a banánů ale i tělo sousedovy krásky rozporcované na údy a torza. Tu noha, tu ruka, tu kabelka?! Proboha, ona měla i kabelku?

Upřímně se přiznávám, že jsem s pannou chtěla nadobro skoncovat a hlavu ukrýt hluboko do naší popelnice a zaházet použitými plenkami, abych měla jistotu, že se v ní nikdo hrabat nebude. Jenomže sousedi jsou opravdu skvělí lidé a pannu hrůzy mají rádi (proč? proč? proč?), rozhodla jsem se po zralé (a řekněme si to narovinu; zcela nesprávné) úvaze nalézt všechny díly, sešroubovat ji dohromady a nechat se děsit dál.

Takže kdyby náhodou tenhle blog náhle přestal běžet z toho důvodu, že ležím hospitalizovaná v psychiatrické léčebně neschopna výpovědi, tak spoléhám na vás, že jim řekněte, že nejsem blázen, že za to může Čaký!


You Might Also Like

0 komentářů

Prosím, zde zanechte zprávy a buďte zdrávi ♡

Se může též líbiti...

Pan Paprika

Můj muž je Maďar. A s Maďary se to má tak, že jim v žilách koluje pálenka a místo lymfy mají paprikový krém. Uvažujete-li o tom, že si ...