Omluva s výmluvou

srpna 06, 2017


Tíží mě špatný pocit, že poslední dobou moc nepíši, a tak jsem si pro vás připravila několik výmluv...


1) Milí přátelé, ten hlavní důvod, proč nyní nevznikají žádné prudce inteligentní a vtipné články je ten, že mě Maďar vzal na dovolenou. A hádejte kam.

Jo, je to Balaton.

Jak jinak.

Víte co, já bych mu na to normálně nekývla, ale svatba je až příští rok, navíc mi táhne na třicet a před zrcadlem si říkám: "Nó, děvče, lepší už to nebude a ten chomout by to chtělo, tak se letos obětuj za zachování vztahu, prudit můžeš, až na to budeš mít papír a on definitivně řekne to svoje Igen. Pak pojedete třeba i k Severnímu móři."

A tak jsme u maďarského moře.

Je tu asi čtyřicet stupňů a nic lepšího, než přes den ležet na pláži s údy směřujícími do všech světových stran a večer násoskovat růžové víno, se dělat nedá. 

2) Abyste však věděli, že nezahálím, tak si vždy večer (lehce opojena vínem) zapíši nebesky inteligentní myšlenku, o kterou se s vámi chci podělit, ale která se ráno u snídaně ukáže už méně nebesky inteligentní až bych řekla nepublikovatelná.

3) Hele, je fakt horko. Ale hrozný. Já nechci hudrovat, ale toto...to ne, prosím vás. Dobrý článek vzniká pouze za skvělých planetárních konstelací a se šálkem kávy v ruce. A v současné době mě představa horkého šálku v blízkosti mého přehřátého těla budí ze sna.

4) No, ehm...už mě nic nenapadá. Půjdu si strčit na pár minut hlavu do mrazáku a třeba se mi vrátí moje normální tělesná teplota, mozek začne fungovat alespoň v nouzovém režimu a přestane pořád dokola opakovat: "To je vedro. Panebože to je vedro!"


PS: I když jsem teď mentálně indisponovaná, slibuji, že dám po návratu z dovolené dohromady článek o Balatonu s tajnými Maďarovými tipy a triky. 

Mějte se dovolenkově, myslete na nás všechny, kteří nemáme klimatizaci a modleme se společně za příchod studené fronty.


Pápá láláYou Might Also Like

2 komentářů

  1. Žejo! Na dobrej článek je potřeba dobrý kafe, v tom horku ale i to dobrý kafe je na obtíž a problém je na světě. Ale teda ty víno-články by mi nevadilo asi si přečíst, určitě se jen podceňuješ.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Bez kávy ani písmenko :) On je u vínových úvahách takový malinkatý zádrhel a sice, že zatímco večer se zdály hodné Nobelovy ceny, ráno ani já nevím, co tím chtěl básník říci...

      Vymazat

Prosím, zde zanechte zprávy a buďte zdrávi ♡

Se může též líbiti...

Pan Paprika

Můj muž je Maďar. A s Maďary se to má tak, že jim v žilách koluje pálenka a místo lymfy mají paprikový krém. Uvažujete-li o tom, že si ...