Trendy podzim/zima 2017

října 23, 2017

Tak prosím vás, venku je podzim a já stále vídám na ulicích tygří vzory, pastelové barvy a sem tam i volánek. Kdyby to bylo jen jednou, tak si řeknu: „Hele, neinformovaná výjimka.“ Ale když jsem to zahlédla již po několikáté, rozhodla jsem se, že si budeme muset vážně promluvit.

Všichni jsme už na sociálních sítích sdíleli košíky plné hub, domácí dýňovou polévku a červený, podzimem zabarvený, list. Čili je všem jasné, že je tu podzim a s ním pochopitelně dlouho očekáváná podzimní/zimní kolekce 2017. Tedy nové podzimní trendy. A proto doufám, že jste svršky s pastelovými barvami zahrabali hluboko do útrob skříně a nyní již nosíte pouze bordeaux, hořčičnou a petrolejovou barvu.

Víte, moc mi záleží na tom, abychom se všichni společně chytli za ruce a drželi se trendů, ju?

„Já se domnívám, že jsem kompetentní se k dané, vysoce problematické, problematice vyjadřovat, neboť jsem po dokončení školy pracovala několik dlouhých let v módním průmyslu. Přesněji řečeno, dvě léta. Čili se vyznám. O tom snad není pochyb.“


Trend 1: Leopard
Kolekci podzim/zima 2017 budou vládnout zvířecí vzory. To ano. Ale nikoliv tygří, proboha! Kde žijete? Teď se přeci nosí leopard. Že v tom není rozdíl? Tak teď se chytám pohoršeně za srdce a předstírám infarkt. Tygří vzor jsou čárky, leopardí tečky. Tečky! Sakra už.
Že máte v leopardím vzoru jen přehoz přes pohovku? No tak to bychom si mohli dát DIY (udělej si sám) módní kabátek z deky, co vy na to?

Trend 2: Červená
Letošní podzim si žádá rudou. Rudou šálu, rudý kabát, rudé rty…Pokud váš šatník neobsahuje žádný módní kousek v červené barvě (což je tedy opravdu politováníhodné a měli byste se nad sebou vážně zamyslet), budete si muset vypomoci jinak. Ale neklesejte na mysli, není to nic, co by placatice v náprsní kapse saka/kabelce nevyřešila. A voilà, máme tu červený nos jako skvělý doplněk. Vidíte, stačí být kreativní.

Trend 3: Latex a koženka
Černé, hladké, obtáhlé…wwwrrrraaaauuuu.
Takhle, toto není úplně můj styl, jenomže když Saint Laurent řekne: „Tak podívej se, děvčátko, tohle je teď prostě IN.“ Tak je to IN a tečka. Prý máme v kožence vypadat svůdně, neohroženě a sebevědomě, tak se snažte. Nemá cenu se vztekat, dupat nohama do země, že tohle si neobléknete…smiřte se s tím. Jestli si máme vzít do ruky bičík, už svatý Laurent nezmiňuje, takže je to asi volitelné. Já ho beru i do kavárny a dobrý.

Trend 4: Květinové vzory
Tak teď opravdu nevím. Mám dojem, že se všechny mé životní jistoty se rozpadly na prach. Jsem úplně zmatená a můj domeček z karet je zcela v troskách. Již týden chodím jako tělo bez duše a nejsem schopna se s tím vyrovnat. Květinové vzory v podzimní kolekci? Chápete to někdo? Na co se tedy ještě můžeme v životě spolehnout, když už neplatí rovnice, ve které se květy rovnají jaro? Opravdu nevím, jestli se s tím dokážu poprat. Každopádně, jsou tu i na podzim. Nechápu, opravdu nechápu…Asi je toho na mě poslední dobou moc. Potřebovala bych dovolenou. Nejdřív výsledky voleb, pak pokuta za špatné parkování a teď tohle...tuším, že potřebuji měsíc o samotě v budhistickém klášteře kdesi v Indii, abych se zase dostala do svého harmonického středu.

Trend 5: Kostky
Kostky snad nejsou problém, ne? Vždyť i ta němá tvář z titulního obrázku je trendy, tak na co se chcete ještě vymlouvat?

Líčení očí
Prosím vás, kdyby byly nějaké spekulace o tom, jak se líčit na podzim, tak jsme zase u toho. Podle trendů, přeci. Tady si nemůžete moc vyskakovat. Co je dáno, to je dáno. Čili na den kouřovky, doporučené jsou i divoké, téměř až geometrické oční linky a pochopitelně černá tužka na waterline.
Kdo se v komentářích zeptá, co je to waterline, toho bloknu.

--- Morální medailónek ---


Tak a teď vážně. Trendy jsou trendy, Chanel je Chanel a vy jste vy. Choďte si třeba nazí, ale zůstaňte svoji. Trendy jsou tu od toho, aby vás inspirovaly, ale to je všechno. Je vám dobře v batikovaném triku? Super. Milujete drahé kabelky? Fajn. Nakupujete jen v secondhandu? Vaše věc.

Jestli sledujete celebrity a závidíte jim drahé oblečení, tak vás zklamu. Módní průmysl je jedna veliká nafouknutá bublina.
I když si koupíte kabelku Luis Vuitton a budete ji hrdě nosit po městě, stále to budete jen vy s taškou v ruce, na kterou výrobce nalepil svoji značku a řekl o ní, že bude velice drahá. Vytvořil kolem ní exkluzivní, ale prázdnou bublinu a nechává si za to královsky zaplatit. Proč? Protože my tu hru hrajeme s ním. Jenomže ta taška vás neudělá chytřejší, hezčí, moudřejší nebo milosrdnější. Budete to stále vy, i když se možná budete dočasně cítit jinak.

Nová paletka očních stínů, make-up a řasenka z vás možná udělá krásku, ale až tu vrstvu odlíčíte, zůstanete zase jen sama se sebou a prázdnotou, kterou vám všechny ty cetky, kabelky a jiné nesmysly vyplnily.

Ale vy jste úžasní takoví, jací jste. Není třeba nic doplňovat. Partner, rodina i váš domácí mazlíček vás miluje dokonce i nenalíčené, v teplácích a s keksem zamotaným ve vlasech.

Tak neřešte, co kdo má, v čem kdo jezdí, co si kdo natáhnul přes hlavu a jaký příčesek si nechal vplést do svých fiktivně dlouhých vlasů (a jak ten blázínek strávil pět hodin svého života v kadeřnickém křesle, jen aby se vám zalíbil) a v čem se kdo vyfotil na Instagram. Vždyť se právě díváte na reklamní leták, nikoliv do skutečného soukromí, tak se nenechte omámit.

Oblékejte se tak, aby vás to těšilo. Kupujte si, co chcete, ale jen kvůli sobě, nikoliv kvůli ostatním.

Žijte a dělejte si radost. A buďte sví.

Vy jste vy. Díky bohu.

You Might Also Like

0 komentářů

Prosím, zde zanechte zprávy a buďte zdrávi ♡

Se může též líbiti...

Pan Paprika

Můj muž je Maďar. A s Maďary se to má tak, že jim v žilách koluje pálenka a místo lymfy mají paprikový krém. Uvažujete-li o tom, že si ...