Opečovávatelka rodinného krbu roku 2017

prosince 20, 2017

Moderátor: A máme tu další snažilku a soutěžící v naší báječné, každoroční soutěži: Opečovávatelka rodinného krbu roku 2017. Terezo, vítejte ve studiu.Takže Terezo, prosím, představte se našim posluchačkám. Odkud jste k nám přijela a tak…

Tereza: No ehm…z Grazu. 

Moderátor: Výborně a mezi vaše koníčky patří?

Tereza: Záhady a křížovky.

Moderátor: Báječně a povězte nám, s jakým arzenálem přicházíte do soutěže?

Tereza: Tak tedy…mám přebaleno, uspáno, napečeno a nazdobený vánoční stromeček.

Moderátor: Skutečně? To není zlé. A kolik druhů cukroví máte napečeno?

Tereza: Dva. Vanilkové rohlíčky a vanilkové rohlíčky kakaové. 

Moderátor: No, to opravdu není mnoho, že… že byste nám o nich něco pověděla?

Tereza: Tak ty vanilkový jsou strašně hnusný. Použila jsem nějaké divné ořechy a vůbec to nechutná dobře. Navíc se úplně rozpadají, takže než je vložíte do úst, jsou na prach. A ty kakaové vypadají zase jako malá hnědá hovínka. 

Moderátor: Jejdamane, tak to není zrovna úspěch. A linecké budete péct? 

Tereza: Ne.

Moderátor: Vosí hnízda?

Tereza: Ne.

Moderátor: Pracny?

Tereza: To už vůbec ne.

Moderátor: Dobře, tak necháme cukroví stranou a povězte nám, jak jste letos vytvářela adventní věnec.

Tereza: Já jsem ho letos zase vytáhla z krabice jako loni. 

Moderátor: Aha, čili jste ho dělala loni?

Tereza: Ne.

Moderátor: A kdy?

Tereza: Nikdy.

Moderátor: Jak to?

Tereza: Je asi koupený, ne. Jste nějaký natvrdlý.

Moderátor: Ale slečno Terezo, prosím vás, jsme v živém vysílání.

Tereza: Pardón, já jsem trochu nervózní.

Moderátor: Nic se neděje. Vše je jednou poprvé, že? Haha. Tak a teď nám řekněte, jak to u vás vypadá s vánočním úklidem? Všichni víme, že pečlivá ženská ruka nechce mít před Vánoci ani smítko v domě. Jak to vnímáte vy?

Tereza: Já jsem konečně umyla okna.

Moderátor: Skutečně? Tak to je opravdu nevděčná práce, že?

Tereza: Ano. Už jsou zase všechny od dcery špinavé. Myslím, že je to směs slin a rozmáznutých keksů, ale nejsem si jistá.

Moderátor: Eh. Takže vás ta práce čeká zřejmě zase, že?

Tereza: No, příští Vánoce to zase umyju. 

Moderátor: Dobrá. Slečno Terezo, vaše šance získat titul Opečovávatelka rodinného krbu roku 2017 není valný. Myslíte si, že je ještě něco, co by vám mohlo přinést plusové body do soutěže? 

Tereza: Ano. V koši na žehlení není už jediný kousek. Vše je pečlivě uloženo ve skříních.

Moderátor: No tak vida! To je skutečně zajímavé. Řekněte prosím našim posluchačkám, kolik času jste v posledním měsíci – veledůležitém měsíci příprav na harmonické Vánoce – žehlením strávila? 

Tereza: Ani minutu. 

Moderátor: Ale jak to? 

Tereza: Rozhodla jsem se, že už žehlit prostě nebudu a tečka. 

Moderátor: A co mužovy košile?

Tereza: Ať si je vyžehlí sám.

Moderátor: Ehm…tak to už bude z našeho rozhovoru opravdu všechno. Děkujeme soutěžící Tereze! A vítáme další snažilku paní Barboru. Na rozdíl tady od Terezy má děti dvě, stíhá kojit, luxovat, má napečeno deset druhů cukroví, umytá okna, naleštěná zrcadla, vyžehleno a adventní věnec dělala vlastnoručně z nasbíraných větviček z vypěstovaného stromečku, nemám pravdu?

Dokonalá Barbora: Je to přesně tak.

Moderátor: Barboro, vítejte ve studiu.

Tereza: Jasně, tydle by měli posílat osídlovat Mars. Nadlidi, asi.

Moderátor: Prosíme slečnu Terezu, aby již opustila studio. Děkujeme. Ale zpět k opečovávetelce rodiného krbu Barboře….

Vy prý po nocích vytváříte nádherné ručně dělané ozdoby na stromeček, je to pravda?

Dokonalá Barbora: Ano. Když manžel i děti usnou, věnuji se svému koníčku a to je péče o rodinné štěstíčko…  peču, vařím a uklízím, aby bylo po ránu všechno připravené...

Tereza: Kecá!

Moderátor: Terezo odejděte!

Tereza: Vždyť už jdu...pfffff...určitě...má deset druhů cukroví, vycíděno - jasně - a koledy zná i pozpátku...bla bla bla...kecy v kleci.

Moderátor: Hned!No nic. Letošní ročník mi možná nepatří. Možná mi nebude patřit ani ten příští a ani přespříští. Možná, že moje cukroví není ani hezké ani chutné, ale je s láskou upečené. Možná, že náš dům nesvítí a nebliká nejvíce v ulici a možná o Štědrém dni zase zapomeneme lít olovo a vzpomeneme si na to až o Velikonocích, ale i tak to budou nejkrásnější Vánoce. Protože budeme stát u stromečku my. Zdraví a šťastní. Nasadíme tóninu a budeme hudat Tichá noc, svatá noc. Já v češtině, Maďar v maďarštině a dcera bude opakovat "nenene", protože to teď říká prakticky pořád a na všechno. Bude to skvělé. Ne, jako ze žurnálu a ženského časopisu, ale klidné, veselé a po jehličí vonící. Už se těším. 

A co vy? Už máte napečeno, uklizeno, nazdobeno a všechny dárky zabalené už od září? 


You Might Also Like

4 komentářů

 1. Nikdy jsem neměla takovou tu Vánoční náladu. Nemyslím jako dítě. To jsem byla natěšená a měla motýly v břiše. Ale pak se kouzlo nějak vytrácelo a mě přestaly tyto svátky bavit. Jenže loni se to všechno změnilo. Muselo to začít v mé hlavě, kdy jsem si uvědomila, že nezáleží jestli stíháme upéct několik druhů cukroví, jestli je řádně uklizeno. Že to nesmím vnímat jako ostatní lidi, kteří spěchají, nadávají. Já si loni Vánoce užila už od prvního adventu. Těšila jsem se na pohádky, klid a hlavně, že s těmi nejbližšími oslavím tyto svátky... takže je to stejné jako u tebe. Článek neměl chybu. Zajímavě napsané a nasmála jsem se :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj El., to je skvělé, že trávíš Vánoce podle toho, jak Ty sama chceš. Holt jaké si to kdo udělá, takové Vánoce má ;) Někdo to rád hektické a někdo klidné a pohádkové, jako třeba my ;)

   Vymazat
 2. Parádní článek, jako by to bylo o mně :D Já mám jediné štěstí, že mám báječnou tchýni, která všechno upeče, uvaří, uklidí a my ji pak jedeme s manželem vyžírat :D Ale tenhle rok jsem si řekla, že zkusím upéct cukroví - udělala jsem kakaové rohlíčky, které byly obří a opravdu vypadaly jako hovínka a pak nepečené kuličky :D Myslím, že tu cenu bych taky nevyhrála.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taková tchyně je poklad! Na rukou nosit, hýčkat a pravidelně vyžírat, aby měla radost, jak vám chutná ;)

   Vymazat

Prosím, zde zanechte zprávy a buďte zdrávi ♡

Se může též líbiti...

Pan Paprika

Můj muž je Maďar. A s Maďary se to má tak, že jim v žilách koluje pálenka a místo lymfy mají paprikový krém. Uvažujete-li o tom, že si ...