Já, žena

ledna 31, 2018

Jsem žena. Chci rovnoprávnost, bezbolestný porod a šminky s 50% slevou. A hned!

Muži můj...


 1. Řídím, jak nejlépe umím. Tvoje poznámky o tom, že nemám cit na brzdě jsou nebezpečné a mohlo by se lehce přihodit, že ti po dávce podobných výlevů do kávy nenápadně přidám o ingredienci navíc.
 2. Hovoříme-li o jízdě autem, přála bych si celosvětový zákaz podélného parkování. Je mi jasné, že to vymyslel zase muž, tak si to mezi sebou nějak řekněte, jo?
 3. Zároveň žádám o prodloužení a rozšíření parkovacích míst o metr. Nebo mi příště přidej do základní výbavy parkovací senzory kolem dokola celého auta - ty si vyber...
 4. Jednou za čas bys mohl jemně naznačit, že vařím lépe, než tvoje maminka (klid, za tuhle lež do pekla nepůjdeš).
 5. Přeji si, aby jsi mě neustále přesvědčoval o tom, že v žádném případě nemám velký zadek. Řečičky o slovanském boku si nech od cesty. 
 6. Jediná správná univerzální odpověď na všechno zní: "Jsi krásná.".  Když nevíš, co odpovědět, řekni prostě tuhle větu a je to. Čili, až se tě příště budu ptát: "Jsem tlustá?" - řekneš "Jsi krásná." nebo "Chutná ti ta polévka?" - "Jsi krásná.", "Miláčku, zítra k nám přijede moje maminka!" - "Jsi krásná."...Vidíš, není to těžké... 
 7. Žádám, abys přestal nevhodně komentovat váhu mého kufru sbaleného na dovolenou, neboť je plný důmyslně promyšlených outfitů pro případ, že by - bylo chladno, chtěli bychom jít do baru, jít si zaběhat, bylo horko, chtěla bych jít na pláž, zahrát si golf, navštívit yacht klub, vylézt místní kopec, projet se na slonovi, navštívit chrám, neplánovaně se účastnit svatby... Různé příležitosti si žádají různé šaty a různé kabelky, pochop to.
 8. Uvědom si prosím, že nejsem rozhazovačná žena a k rodinnému rozpočtu přistupuji velmi citlivě. Jen si to sám spočítej - hodinové sedánky s kamarádkami v kavárně tě stojí zlomek hodnoty honoráře za odpoledne strávené u renomované psycholožky. Nemáš zač. 
 9. Ne, nemohu dát těch dvacet flakónků z vany pryč. Všechny je potřebuji. A vůbec. Nepřeháněj. Je jich jenom devatenáct. Šampón mi včera došel.
 10. Ty si vyber auto, já vyberu barvu, ju?
 11. Cože bys rád? Mustanga bez střechy na projížďky v létě? Prosím tě, zůstaňme seriózní...Co kdybychom letos nejeli na dovolenou a já si nechala zvětšit prsa? 
 12. Přála bych si rovnoprávnost. To ale neznamená, že si mám opravit kapající kohoutek sama! Rovnoprávnost znamená, že mi otevřeš dveře a já projdu. A já ti na oplátku uvařím večeři. Jen tak je totiž život v rovnováze. 
 13. Deník Bridget Jones je nejlepší film všech dob. Tak nebuď voneguteskní a nech si ty Marveloviny, Vetřelcoviny a jiné Terminátoroviny pro sebe.
 14. Prosím, pochop konečně, že v parfumerii pod vlivem odlišné gravitace ubíhá čas jinak než před vchodovými dveřmi, kde čekáš ty. Čili, zatímco ty jsi zestárl o dva roky, mně u nasvíceného stojanu plného šminek uběhlo sotva deset minut. To je prostá fyzika. 
 15.  A konečně...i když vím, že moje skromné požadavky pro tebe budou celoživotní výzvou - stejně tě přese všechno miluji. A to ti klidně odpřisáhnu na Naked paletku od Urban Decay!


You Might Also Like

4 komentářů

 1. Taky svého manžela stále učím, že nejlepší odpověď na všechno je buď 'jsi krásná' nebo 'miluje tě' :D Jsem ráda, že nemám řidičák! Bridget moc nemusím...ale Vetřelce nebo Terminátora taky ne, ale na to by naštěstí můj muž koukat nechtěl :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pravda! "Miluji tě" je stejně praktická odpověď.
   Už vidím tu domácí idylku "Miláčku, jdu si nakoupit nové oblečení, zajdu si ke kadeřnici a potom s kamarádkami na víno, dobře?" - "Miluji tě."
   Jo, to by šlo...

   Vymazat
 2. Koukám poměrně trefnej "komiks" :-D Zasmála jsem se díky ;-)

  OdpovědětVymazat

Prosím, zde zanechte zprávy a buďte zdrávi ♡

Se může též líbiti...

Pan Paprika

Můj muž je Maďar. A s Maďary se to má tak, že jim v žilách koluje pálenka a místo lymfy mají paprikový krém. Uvažujete-li o tom, že si ...