Předsevzetí

ledna 16, 2018


Nový rok nás nutí bilancovat a svědomí připomíná, že by bylo vhodné konečně uskutečnit to, na co se již dlouho chystáme; naučit se mandarínsky, nechat si seříznout rohovku laserem, vyškrábat se na Říp, nebo třeba zapracovat na potomkovi, abychom neskončili jako slepá vývojová větev.


Mnozí z nás, obyčejných smrtelníků, chytají na začátku roku novou mízu a nepoučitelně se vrhají do nových předsevzetí.

Ani já nejsem výjimka.

Příchod nového roku ze mě spolehlivě udělá naivku první kategorie. Přeji si, svatosvatě si slibuji a holedbám se, jak budu trávit méně času po kavárnách, a naopak více času věnuji péči o biceps. Že opět povolám do boje hamstring, který zřejmě tráví zimu na Floridě. O břišních svalech nemluvě. Že budu chodit nejméně třikrát týdně běhat a k tomu dvakrát týdně plavat. A po výkonu si za žádnou cenu nedám tabulku čokolády. Jen hnusnou proteinovou tyčinku, kterou zapiji kokosovo-banánovo-čokoládovým shakem, který je takhle nechutně smíchaný proto, že se nemůžu rozhodnout, na kterou příchuť mám větší chuť. A budu chodit více do knihovny a méně utrácet za nové voňavé knihy. Budu sledovat aktuální dění a nebudu se na Veselovského a jeho rozhovory dívat jenom proto, že má tak charismatický úsměv. Od teď budu dokonce i poslouchat, co říká.

NE všemu nezdravému! ANO naklíčeným mungo klíčkům.

Nový začátek!

Mno, jasně.

Kdybych ta předsevzetí byla bývala dodržela, tak už jsem dávno mohla sestupovat ze schodů z fitka jako antická bohyně sestupující z Olympu. A již dávno na mě mohli učitelé demonstrovat živoucí případ kalokagathia. «Hleďte studenti, není to pouze šedá theorie! »


Věřím, že každý, kdo si zase letos něco nového předsevzal, jistě rozumí, co se honí mojí hlavinkou. Sama sebe se ptám; mám to vůbec cenu honit se za lepším JÁ jako ohař za zajícem? Stále doufám, že i přes veškeré pochyby, zní odpověď ANO. Možná je jen potřeba jít na to zlehounka a začít od maličkostí.

Takže jaká bude nový model Tereza 18.0 ?


1) Budu nejlepší maminkou na světě (jasně, hlavně na to jít zlehounka...).

2) Budu mít neustále upravenu manikúru. Pokud možno s červeným lakem (wrrrrrau).

3) Přestanu tančit oslavné tance pokaždé, když uspím dítě.

4) Až pojedu kolem Kebab stánku, odvrátím hlavu a v žádném případě si nevezmu jednu porci s extra sýrem s sebou. Nikdy víc. (Toto předsevzetí nevylučuje možnost, že tam pošlu Maďara. Zadní vrátka, hehe.).

5) Jednou za týden budu klíčit. A pak nebudu trávit zamyšlená odpoledne filozofováním nad tím, že tomu maličkatému semínku stačí jen vodička a trochu té lásečky a hle, už bobánek klíčí. Jaký zázrak přírody se mi odehrává přímo před očima! Ach ty mocná květeno! Prostě to sním a tečka.

6) Naučím se konečně konturovat obličej (ať to stihnu, než to zase vyjde z módy).

7) Učiním definitivní rozhodnutí, jestli pejsek dělá Haf, haf nebo Vau, vau (nevím, já doopravdy nevím).

8) Přestanu nosit těhotenské kalhoty s gumou až k prsům, ačkoliv jsou táááák pohodlné (kromě výletu do restaurací typu All you can eat – tam jsou nedocenitelná věcička)

9) Osvojím si ZEN (hlavně při výchově dítěte)

10) Napíšu knihu (a přestanu fňukat, že to je moc písmenek, sakra už)


Tak a je to.

Jen nevím, kde mám začít.

Vše je prý jen otázka priorit.

Asi zkusím konturování a budu u toho přemýšlet nad tím psem.

Haf? Vau?

Uf, to bude náročný rok.

You Might Also Like

2 komentářů

 1. Taky si říkám, že si musím dávat malá předsevzetí, taková, která se dají uskutečnit. Neříct si třeba, že musím zhubnout deset kilo, ale začít tím, že si slíbím cvičit aspoň dvakrát týdně. No, na konci roku uvidím, jestli se mi aspoň něco z těch malých předsevzetí podařilo splnit. Ale taky pořád věřím, že cesta za lepším já má smysl.
  P.S. Pes dělá rozhodně Haf!
  P.P.S. Jestli napíšeš knihu, tak si ji moc ráda přečtu!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju za komentář, Silwiniel.
   P.S. No jo, v Čechách dělá pes HAF, ale v ostatních zemí VAU...jenže vychováváme dceru trojjazyčně a je v tom trošku guláš.
   P.P.S. Bylo by mi ctí:)

   Vymazat

Prosím, zde zanechte zprávy a buďte zdrávi ♡

Se může též líbiti...

Pan Paprika

Můj muž je Maďar. A s Maďary se to má tak, že jim v žilách koluje pálenka a místo lymfy mají paprikový krém. Uvažujete-li o tom, že si ...