Od ženy ženám

března 08, 2018

Moje milé ženy!

Byla bych Vám poslala imaginární karafiát, ale snad by mě pak někdo mohl nařknout, že si ze svátku žen dělám legraci. A to bych nerada. Tak Vám tedy posílám pomyslný růžový tulipán, předzvěst jara.

Nejsem si však docela jistá, co se dnes slaví.

Že jsme ženy a ne muži? Tak to se na mne nezlobte, ale to já slavím každý den. Pokaždé, když se oblékám a líčím, jsem vděčná za to, že nejsem muž. Když si mohu nalakovat nehty, hezky upravit vlasy a navěsit na sebe dvě kila cetek, že cinkám až za roh, jsem spokojená a neměnila bych. Vždyť uznejte, jak těžký osud mají muži, když jediným zdobením, které jim musí posloužit, jsou hodinky a manžetové knoflíčky?


Možná, že dnes slavíme ne ženy jako bytosti odlišného pohlaví, ale záhadné ženství. Svůdnou auru kolem každé ženy a dívky, které muži nejsou schopni odolat.

Jenomže, která žena je ženská?

Ta, jenž má dlouhé vlasy, které při pohybu něžně vlají ve větru? Nemyslím si. Znám mnoho žen s krátkými vlasy o jejichž ženství nemůže být pochyb. Snad je to jemná ručka s upravenými nehty? Ani tady si nejsem jistá. Cožpak není půvabná žena, která se právě vrací ze zahrady s rozvrkočenými vlasy, vonícími po trávě, s motyčkou v ruce a zeminou za nehty, širokým úsměvem na rtech a horkými červenými tvářemi od práce? Je žena ženská až když se stane matkou? Jistojistě ne. Kolik mužů podlehlo dívkám mladým a svěžím jako jaro, které viděly děťátko leda tak na obrázku? Je to snad v roztomilé nešikovnosti přitlouct hřebík, či vyměnit olej v motoru? Pochybuji. Není přeci výjimkou, že se na ženu ohánějící se kladivem, s obdivem podívá muž a řekne si pro sebe "To je ženská!".

Tak mi, prosím, někdo řekněte; v čem je zakleto kouzlo ženství? V ústech, očích či širokých bocích? V intelektu, silné paži, nebo v krajce na límečku?

Já pravdu nevím. Ale je tam. Okem neviditelné, přesto na první pohled zřetelné.

Tak jej pojďme dnes oslavit. Ať žije ženské ženství!
You Might Also Like

2 komentářů

  1. Já si kolikrát říkám, že bych chtěla být chlap. Třeba když si ráno musím naplácat na ksicht mejkap, aby tam byl společensky přijatelný obličej, zatímco muž si opláchne tvář, pročísne vlasy a je připravený jít. Taková úspora času! Nebo když zrovna dorazí teta Irma a mě hrozně bolí bříško, to na ženství nevidím nic moc pozitivního. Tak nějak si stejně myslím, že to chlapi mají lehčí. A nemusí rodit. Ale když v obchodě objevím nějaké krásné květinové šaty, to je jiná :D

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Souhlasím s tebou. Byly doby, kdybych si to s mužem vyměnila hned. Ale dnes už ne. Nevím, kdy přesně nastala ta změna (asi když jsem si poprvé nanesla rtěnku ;)), ale teď, už bych za nic neměnila.

      Vymazat

Prosím, zde zanechte zprávy a buďte zdrávi ♡

Se může též líbiti...

Pan Paprika

Můj muž je Maďar. A s Maďary se to má tak, že jim v žilách koluje pálenka a místo lymfy mají paprikový krém. Uvažujete-li o tom, že si ...