Bohyně na jeden den

července 31, 2018


A pak nastoupila do tramvaje. Jako bohyně vplula mezi obyčejné lidi s fádním střihem a odrostlou barvou vlasů. Unavení cestující se po náročném pracovním dni vraceli do svých domovů a jejich prázdné výrazy byly téměř děsivé. Jen co se dívka objevila ve dveřích, se všem zatajil dech a pochmurnou tramvají prostoupily paprsky slunce. 

Bohyně pohodila dokonale upravenými vlasy a tramvají se rozprostřela podmanivá vůně profesionálně opečovávaných vlasů. Dokonce i podnapilá bytost bez domova, rozvalená na červené plastové sedačce, ucítila přes svůj vlastní odér závan ženskosti. Zvedla hlavu s červený bambulkovým nosem a bezzubým úsměvem se široce usmála. Aby ne, ten den se na dívku smáli všichni lidé. Dokonce i zvířata v parku se sbíhala, aby se nechala pohladit a ptáci ji zpívali nad hlavou. Švitořili o tom, jak to dnes té záhadné dívce sluší.

Ten den byl jiný. Zvláštní. Slunce na nebi svítilo jenom pro ni.

Dokonalá dívka s dokonalým účesem, která věděla, že dnešek si musí užít na plno, protože zítra už tak nádherně nebude. Zítra ráno se probudí a její obdivuhodně natupírovaná hlavinka s něžnými lokýnkami bude z jedné strany přeleželá a z druhé splihlá. Zítra se opět stane obyčejnou dívkou s vlasy v culíku a zařadí se po bok unaveným, šedivým cestujícím z tramvaje. Ale ne dnes! Dnešek patří jí!

Chcete ji pozvat na představení do Státní opery a usadit v prezidentské lóži? Na párty, kde bude i George Clooney? Vyfotit si ji na titulku časopisu Vogue? Nebo klidně i na Chvilku pro tebe?

Dnes je ten správný den! Dnes je všechno možné.

Běž holka a užívej si, než ta chvilka prchlivého štěstí skončí!


P.S. Tak přesně takhle jsem se cítila, když jsem šla po sto letech od kadeřnice.

P.P.S. Možná, že kdybych k ní chodila častěji, tak bych to tolik neprožívala...

P.P.P.S. Máte to taky tak?You Might Also Like

8 komentářů

 1. Já to tak nikdy neprožívala, lépe se cítím až tak druhý, třetí den od návštěvy kadeřnictví. Hlavně že z toho máš takovou radost. Ale ta Chvilka mě strašně pobavila :D.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mám :) zvlášť když se všechno povede a já se cítím jako nový člověk,respektive jako člověk vůbec.

   Vymazat
 2. Já nevím, většinou jsem od kadeřnice rychle běžela domů, abych si vlasy nějak normálně učesala,protože mi to úplně nemožně vyfoukala :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to je asi nejvyšší čas na změnu kadeřnice :D

   Vymazat
 3. Haha, mám to úplně stejné. Od kadeřnice jedu domů s pocitem „dívej na mě, světě, jsem obdivuhodně překrásná“. :D A řekla bych, že možná ten pocit přidá člověku na kráse víc než samotná kadeřnice. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím. Když si žena nese hlavinku sebevědomě vysoko, tak je rozhodně přitažlivější, než když ji má svěšenou mezi rameny :)

   Vymazat

Prosím, zde zanechte zprávy a buďte zdrávi ♡

Se může též líbiti...

Pan Paprika

Můj muž je Maďar. A s Maďary se to má tak, že jim v žilách koluje pálenka a místo lymfy mají paprikový krém. Uvažujete-li o tom, že si ...

Je libo info o novém článku?